Një aksident rrugor është regjistruar pak minuta më parë në afërsi të Kurbinit, ku raportohet të jenë përfshirë 3 makina.

Sipas të dhënave paraprake, mendohet se dy nga makinat e përfshira në këtë aksident i përkasin eskortës së ish kryeministrit Sali Berisha.

Shkak për aksidentin mendohet të ketë qenë shpejtësia e mjeteve dhe lagështia në rrugë nga reshjet e orëve të fundit.

Sali Berisha ndodhej pak më parë në qytetin e Laçit ku mbajti takimin e radhës me demokratët përpara Kuvendit të 11 dhjetorit.