Javët kalojnë e mes LDK e VV nuk ka marrëveshje. Nga takimet dy liderët Kurti dhe Mustafa kanë mbërritur te letrat fletërrufe ndaj njëri-tjetrit.

Lëvizja Vetëvendosje ka publikuar letrën të cilin kreu i kësaj partie Albin Kurti ia ka dorëzuar kryetarit të LDK-së Isa Mustafa.

Në këtë letër, kryetari i LVV-së, Kurti, i bën thirrje Mustafës të heqë dorë nga largimi i Glauk Konjufca nga kreu i Kuvendit dhe e fton të rikthehet në tryezën e bisedimeve për marrëveshje për qeverinë e përbashkët

Kurti thotë se është për të ardhur keq se Mustafa ka vendosur që të ndalë bisedimet për koalicion, duke thënë se e ka detyruar që të shkruaj letra. Hiq dorë. shkruan Kurti për hir të demokracisë dhe i kërkon Mustafës të kthehet në tryezën e bisedimeve me Vetvendosje.