Reperi i njohur shqiptar, Don Xhoni, ka bërë me dije se ka fansa të flaktë edhe në Rusi.

E gjithë kjo filloi, pasi një modele ruse rishpërndau këngën e reperit në story të saj të Instagramit, teksa u shpreh: “Po të presim të na vish në Russi, zemër”.

Nuk vonoi edhe reagimi i Don Xhonit ndaj kryeministrit, Albin Kurtit ku u shpreh se do të mundohet që ky shtet ta njeh Kosovën.

Zotri @albinkurti une kam nje fan-base shume tmadhe edhe n’Russi dhe do t’mundohem me sa kam fuqi qe Russia ta njoh pavarasine e Kosoves si shtet te pavarur. Nuk jan vetem femrat qe na perfaqsojne ne bote. Respekte“, ishin fjalët e Don Xhonit për Kurtin.