Kënga e artistit nigerian Burna Boy e titulluar Destiny do të luhet së bashku me këngët e tjera ndërkombëtare në inaugurimin e Presidentit të Zgjedhur Joe Biden.

Lista e këngëve me 46 këngë u kurua për të pasqyruar diversitetin në SHBA, tha ekipi i inaugurimit të Biden në një deklaratë.

“Këto këngë dhe artistë pasqyrojnë diversitetin e pasur të Amerikës. Ato janë rezultati në një kapitull të ri dhe do të ndihmojnë në afrimin e njerëzve ndërsa Administrata Biden-Harris fillon punën e saj të rëndësishme për të bashkuar vendin tonë, “tha deklarata.

Lista e dëgjimit përmban artistë kryesorë, përfshirë këngën Beyoncés ‘Find Your Way Back’, Kendrick Lamar dhe Mary J. Blige‘ Now Or Never’, Bob Marley dhe The Wailers ‘Could You Be Loved’ dhe hitin e Dua Lipës ‘ Levitating’.