Artistja me origjinë shqiptare, Dua Lipa, është duke shijuar pushimet së bashku me familjen dhe partnerin e saj, Anwar Hadid, në Meksikë.

Të njëjtit po kalojnë kohë të mirë e momente të këndshme, ndërsa nuk mungojnë as fotografitë e tyre të përbashkëta që kanë ndarë me ndjekësit në rrjete sociale.

Disa të tilla së fundmi i ka publikuar edhe ish-frontmeni i grupit ODA, Dukagjin Lipa, i cili në mesin e shumë shkrepjeve pozoi edhe me të dashurin e Duas.

Në njërën nga imazhet, Anwar shfaqet duke bërë shqiponjën që tashmë është simboli i gjithë shqiptarëve.

Ai e ka dëshmuar se ka mësuar disa gjëra prej partneres së saj, madje para dy viteve kishte qenë për vizitë edhe në Kosovë.

Sidoqoftë, Dua gjatë vitit të kaluar njoftoi se është zhvendosur në Amerikë për të qenë më afër Hadid, ndërkohë që familja e saj jetojnë në Mbretërinë e Bashkuar.