Tributet po vazhdojnë të vijnë për Kobe Bryantin dhe familjen e tij, me basketbollistin legjendar që vdiq tragjikisht pas përplasjes së helikopterit me të cilin po udhëtonte ai, të dielën.

Si 41-vjeçar, Bryant dhe bija e tij 13-vjeçare, Gianna ishin në mesin e nëntë të vdekurve nga përplasja e helikopterit, i cili u përplas në qytetin Kalabasas, Kaliforni, Nuk pati të mbijetuar.

Dhe derisa bota po mundohet të rikuperohet nga kjo humbje e jashtëzakonshme, momente legjendare nga karriera e tij si basketbollist po shpërndahen nëpër rrjetet sociale.

Një prej videove më të mira tregon tre minutat e fundit në ndeshjen e fundit të Bryant si basketbollist – dhe nëse nuk e keni parë më herët, jeni me fat. Është e jashtëzakonshme.

Para ndeshjes së fundit të Bryantit, kundër Utah Jazzit në prill të vitit 2016, biletat u shitën deri në 27,500 dollarë.

Por të gjithë ata brenda “Staples Center” u shpërblyen me një prej paraqitjeve më të jashtëzakonshme ndonjëherë.

Bryant realizoi 23 pikë vetëm në çerekun e katërt, derisa ndihmoi ekipin e tij të rikthehet nga një deficit prej 15 pikëve për ta fituar ndeshjen. Në total, ai shënoi 60 pikë.

Gjithçka që ai prekte shëndrrohej në flori.

Shikoni videon e mëposhtme.