Albumi i këngtares së njohur shqitare, Dua Lipa vazhdon ende të vlerësohet. Së fundi albumi “Future Nostalgia” është vlerësuar si albumi më i dëgjuar në radiot britanike, duke marrë titullin “Platinum”.

Dua Lipa po shënon karrierë shumë të suksesshme në muzikë, duke u shndërruar në një fenomen të ‘pop-it’. Ajo ka pushtuar botën e muzikës me shpejtësi të madhe duke u bërë kështu si njëra ndër këngëtaret më të kërkuara në botë.

Vetë Dua Lipa ka postuar një fotografi duke falënderuar të gjithë ata që e kanë dëgjuar, kërcyer dhe mbështetur në mënyrë të vazhdueshme.

“Future Nostalgia tani është një album “Platin” në Mbretërinë e Bashkuar!!! Ne jemi “Platinium” numër një në Mbretërinë e Bashkuar! Faleminderit, që e keni dëgjuar, keni kërcyer dhe gjithë mbështetjen tuaj të vazhdueshme!!! Ju dua !!”, u shpreh Dua Lipa në mbishkrimin e fotografisë.