Këngëtarja e muzikës popullore, Shyhrete Behluli, pëlqehet shumë nga audienca.

Ajo pothuajse çdo vit sjell projekte nga më të ndryshmet, përfshirë edhe bashkëpunime me emra të njohur.

Kësaj radhe ajo ka vendosur që të sjellë një duet me këngëtarin dhe kompozitorin turk, Sinan Akçıl.

“Jam shqiptar”, titullohet kënga e cila erdhi e realizuar edhe me një videoklip të bukur.

Kënga tani gjendet në platformën digjitale YouTube, dhe po pëlqehet nga fansat e dy këngëtarëve.