Sonte ylli kosovar ka shkëlqyer me paraqitjen, ai ka shënuar 2 gola në përballjen Fenerbahce – Kasimpasa, ndeshje kjo e fituar me rezultat 3-2, nga lideri aktual i ligës turke.

Vedat Muriqi është i preferuari i tifozëve të klubit nga Stambolli,

Një video e e publikuar në rrjetet sociale shihet se si dy fëmijë tifoz të Fenerbahce i gëzohen golave të sulmuesit kosovar.

Kujtojmë që Muriqi deri me tani ka realizuar 7 gola në kampionatin e Turqisë dhe renditet si golashënuesi i tretë në Superligë