Videoja e një amerikani i cili quhet Justus Reid, është bërë virale në TikTok, për faktin se këndon shqip dhe serbisht të njëjtën këngë shqiptare, njofton Klankosova.tv.

“Kush këndon më mirë, Shqipëria apo Serbia”, ka shkruar ai duke realizuar dy versione të këngës “Hajde luj qyqek”.

Videoja mori më shumë se 21 mijë komente, shumë prej të cilave kishin flamurin kuq e zi, dhe zgjodhën Shqipërinë, si rezultat më i mirë.

Megjithatë, pati edhe prej atyre që zgjodhën versionin serb të kësaj kënge të njohur.

Justus Reid ka lindur në Amerikë dhe merret kryesisht me muzikë. Ai ka mbi 249 mijë ndjekës në TikTok.

@justus_reid

Who’s sings better? ##balkan ##albania ##serbia ##music

♬ original sound – Justus Reid