Ashtu siç e do zakoni te Mercedes-Benz, ikonat Mercedes G-Class gjithmonë testohen në terrene të vështira për të treguar aftësitë që kanë.

I tillë është edhe modeli G650 V12, i cili është i limituar në vetëm 99 njësi dhe ka një çmim astronomik prej 1.5 milion euro – pasiqë është Maybach.

Mercedes Maybach G 650 Landaulet i jashtëzakonshëm ndjek variantet po aq spektakolare sic janë Mercedes AMG G 63 6×6 dhe Mercedes G 500 4×42. /IndeksOnline/