Aktori shumë i dashur për publikun, Bes Kallaku dy ditë më parë festoj ditëlindjën me një festë shumë të veqantë, ku mblodhi familjarët e miqtë. Mirëpo faj kësaj feste, Drejtoria Vendore e Policisë Tiranë njoftoj se aktori Bes Kallaku, të ftuarit dhe pronari i lokalit janë gjbitur , si rrjedhojë e masave të Koronavirusit.

Ndaj pronarit të lokalit ëeshtë marrë masa administrative 1.000.000 lekë , ndërsa 30 të ftuarit janë gjobitur .
Gjithashtu gjashte punonjës të policisë janë pezulluar nga puna për moskryerje të kontrollit të territorit.

Pas këtij lajmi Besi ka reaguar në një postim në Insta Story ku shfaqet krah biznismenit Nar Koka dhe shkruan me humor : Faleminderit qe ishe dhe ti tek ditëlindja ime . Mos ma harroni këtë shokun. Ky do paguajë dhe Gjobën e Ijës