25. Prill1993.

Papa Gjon Pali II vizitoi Shqiperine

Papa e puthi token e shejte , se ata e din me se miri qe te shejte jane shqiptaret dhe trojet e tyne ku ata i mbijetuen per mija vjet
komplotit te forcave te erresires dhe kurr nuk u dorezuen , po me qmimin e jetes e ruejten ate me te shejten te verteten.

Shume shpejt e gjithe bota do te gjunjezohet para shqiptarve te kerkoj falje per gjenocidin qe per mija vjet eshte ba kunder tyne.
Ardhmeria ju takon shqiptarve te vertete dhe te gjithe njerezve te mire.