Kryeministri Rama ne Rai Uno
Kryeministri Rama ka pranuar në emisionin “Porta a Porta” të Bruno Vespës se, 25 vjeçarja Kristi Reçi që humbi jetën nën rrënojat e pallatit 6 katësh në Durrës, ishte e fejuara e djalit të tij Gregut.

Rama ka thënë se nuk ka dashur të flasë për këtë ngjarje pasi tragjedia nuk kishte prekur vetëm atë apo familjen e tij, por ishte tragjedi për të gjithë në Shqipëri.

“Po është e vërtetë. Më lejoni të them që duke u gjendur në këtë situatë të vecantë dhe ky detyrim për të qenë kryeministër i një vendi që kaloi këtë tragjedi, unë nuk kam dashur të flas për këtë. Kjo nuk është dicka që nuk ka të bëj vetëm me mua dhe familjen time, por me të gjithë ne. Kjo thjesht e shtoi atë detyrimin tonë të brendshëm për të bërë gjithcka”, tha Rama.

Më tej, kryeministri ka folur dhe për rastin e dy vogëlushëve që u hodhën nga pallati, njëri nga kati i 5-të dhe tjetri nga i 3-ti, duke i quajtur ata thjesht të mrekullueshëm, shkruan newsbomb.al.

“Ai djali që pamë është kthyer në simbolin e tërmetit (vogëlushi që u hodh nga kati i pestë). Ai zgjodhi të flutuonte nga kati i pestë bashkë me një shokun e tij, i cili u hodh nga kati i tretë dhe të dy shpëtuan. Ata janë dy fëmijë të mrekullueshëm”, shtoi Rama. /NEWSBOMB.AL

25 vjeçarja Kristi Reçi, humbi jeten nen rrenoja bashke me tre anetaret e tjere te familjes:

Kater anetaret e familjes Reçi, te katert nderruan jete nen rrenoja: