Nevojitet:

2 gota miell, 4 lugë gjalpë, 1 ½ lugë pluhur për pjekje, 1 lugë çaji sode buke, 1 filxhan kos, kripë, piper, 400 gr salsiçe ose sallam, djathë sipas dëshirës.

Përgatitja:

Tek mielli shtoni gjalpin e copëtuar, pluhurin për pjekje, sodën e bukës, kosin, kripën dhe piperin. Ngjeshni brumin dhe spërkateni me miell si dhe me duar prekni lehtë duke e bërë një formë katrori. Mbi brumin, vendosni salsiçet e freskëta në mënyrë të barabartë, mbështjellni në role dhe preni në copa pak më të trasha. Vendosni roletë pranë njëri tjetrit dhe piqni në furrë prej 190 gradë për rreth 20-25 minuta.