Rey Manaj shkëlqeu me paraqitjen e tij ndaj Gimnàstic de Tarragona.Sulmuesi i përfaqësueses shqiptare debutoi në radhët e ekipit A të katalanasve dhe ishte ylli i ndeshjes, duke shënuar 3 gola në suksesin 4-0 të skuadrës, përcjell GazetaBlic Sport.
Manaj u bë personazhi kryesor i mediave spanjolle, të cilat i dhanë vlerësim maksimal për paraqitjen e tij.

Më poshtë keni komentet e të gjitha mediave tjera.